Sirius kto ti?

Original:  http://siriusalgeria.net/history.htm

Stowarzyszenie powstało czerwca 1996 w Konstantynie, stolicy wschodniej Algierii i ma statut stowarzyszenia opartym Wilaya kulturalnej, edukacyjnej i naukowej.

Rzeczywista strona internetowa Stowarzyszenia, choć w nieustannym ciąży (i miejmy nadzieję, poprawa), powstał na początku 1998 roku w ramach osobistej witrynie internetowej członek założyciel Stowarzyszenia (Chaouki Boulahouache, i może on być podziękował tutaj), który ma odszedł na stopniowanych studiów na Uniwersytecie Syracuse. To następnie przejęte do miejsca, gdy Internecie wynosił GeoCities Algieria pod koniec 1998 roku, który został całkowicie zweryfikowany w procesie. Można więc prawdziwie powtórzyć, jak twierdził, na stronie głównej naszego serwisu (może trochę nieskromnie), że jest to pierwsza algierski naukowych / astronomiczne / kulturowe witryna oparta w Algierii ile nasza wiedza idzie. W rzeczywistości, jesteśmy świadomi jedynie innego znaczącego algierskiej stronie astronomicznej, czyli AR-RASSED z miasta Tenes w zachodniej Algierii.

Sirius membersCzłonkowie Sirius
> Some Sirius members during a Saharian observation trip at the invitation of Al-Kutb Astronomy Association from Berriane (Mzab region), and wearing the traditional clothes of the area (For a larger view, click on the picture).”>Niektórzy członkowie >> Sirius podczas Saharian podróży obserwacyjnej na zaproszenie Al-Kutb Astronomy Association z Berriane (region Mzab) i noszenia tradycyjnych ubrań obszaru (dla powiększyć, kliknij na zdjęcie).

Jeśli istnieją inne algierskich stowarzyszeń zaangażowanych w Astronomii i mających na stronach internetowych (lub nawet nie mają), proszę dać nam znać o sobie tak, że możemy połączyć ze sobą i niech inni wiedzą o tobie. Bardzo krótka lista algierskich Stowarzyszeń Astronomii są wymienione na naszej stronie stowarzyszenia.

Nasze Stowarzyszenie jest około czterdziestu członków silny. Ma cotygodniowe wykłady i warsztaty w każdy czwartek, a Klub Młodzieży spotkanie każdego popołudnia poniedziałek jakieś piętnaście młodych członków silny i rośnie. Nasze Stowarzyszenie jest także mocno zaangażowany w programach pomocowych dla instytucji edukacyjnych w tym obszarze, w zakresie różnych aspektów nauk w ogóle, i Astronomii w szczególności. Produkuje również dwutygodnik audycję radiową na temat astronomii i nauk na lokalnej stacji radiowej FM (Kudos Cirta Mourad, Karima, Mustapha Khadija, Najat i Afaf), i ma biuletyn w języku arabskim (Voice Sirius … oczywiście ), który jest produkowany na nieco nieregularnie problem finansowania (!).

Dobrej wielkości artykuł na Syriusza pojawił się w 2000 czerwcowym wydaniu renowed francuskim czasopiśmie astronomicznym Eclipse z wielu bardziej szczegółowych informacji na temat działalności Stowarzyszenia.

Więcej już wkrótce. Stay tuned!

Comments are closed.